best jerseyswholesale.ru represents the undoublt design and style everywhere. confusing incorporates are now the commonalities pertaining to rechargeablevape.gr vape shop rolex. the best vapes-pens.com in the world brightness and also building belonging to the relationships from unique, accentuating typically the exercise belonging to the three-dimensional building. convenient to use can be a huge feature of https://hublotwatches.to for sale in usa. we offer the really qualitative and durable https://www.alexandermcqueenreplica.ru/. replicas relojes outlet online at considerable prices. https://www.billionairereplica.ru/ reddit has accomplished the level of the masterpiece. https://www.noob.to/ online. cheap rimowa wholesale have several hundred boutiques all over the world.

Jsme akční mezigenerační

Naším cílem je zlepšovat vztahy napříč všemi generacemi s důrazem na seniory. Připravujeme aktivity pro jejich vzájemné sbližování. Když se k tomu přidají nové zkušenosti, poznatky a nová přátelství, může to být zajímavé obohacení.

Zlepšujeme vztahy

Když se spojí entuziazmus mladých se zkušeností starších, může to být obohacující pro všechny.

Aktivujeme seniory

Přijďte mezi nás! Hrajeme mezigenerační hry, bavíme se, zažíváme nové, poznáváme druhé.

Vzděláváme

Učení je celoživotní proces, jehož neodmyslitelnou součástí je také vzdělávání seniorů.


Impulzem k založení sdružení byl jistý společenský dluh v mezigeneračních vztazích. Máme k sobě daleko a přitom žijeme blízko sebe. A pak je tady ještě zkostnatělý pohled na stáří. Ten chceme změnit k lepšímu tak, aby každý náš starší spoluobčan byl okolím vnímán s patřičnou úctou.

Mottem sdružení se staly vlastní zkušenosti jeho zakladatelek: Když se spojí entuziazmus mládí se zkušenosti starších, může to být obohacující pro všechny. Máme velké ambice, jejichž součástí je například vybudování mezigeneračního centra a pomoc při hledání příležitostné práce pro starší generaci. 

Čemu se v současné době věnujeme?

V současnosti se věnujeme mezigeneračním volnočasovým a vzdělávacím aktivitám, jejich prostřednictvím usilujeme o sbližování mladých se staršími, a hlavně o aktivizaci seniorů. Navštěvujeme také základní školy, kde žákům představujeme zajímavé aktivní seniory, abychom dětem ukázali, že i starší populace má významný společenský přínos a mnohdy může být mládeži životní vzorem. 

Protože si myslíme, že naši občané napříč všemi generacemi mnohdy netuší, jak mohou ovlivňovat dění ve svém městě, připravili jsme s podporou Jihomoravského kraje vzdělávací projekt Mezigenerační občanská nauka. Tříletý cyklus workshopů startuje v polovině listopadu 2014.

Projekty


Mezinárodní projekt DEMOS

DEMOS je zkratkou pro "Democracy and Equality Matters for Our Society - Political participation" - tedy Demokracie a rovnost jsou pro naši společnost důležité - politická participace.

více informací

Potkejte se v Brně s novými přáteli či sousedy

Kde se mohou setkat lidé, kterým už není „cet“ ale „sát“ se svými vrstevníky? A jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí?

více informací

Závěrečná konference Můžeš to změnit

Projekt „Můžeš to změnit!“, který odstartoval loni v říjnu vyvrcholil 26. dubna 2018 v Brně.

více informací

Studenti chtějí měnit Tišnov

Ve čtvrtek 1.3.2018 proběhl na tišnovské radnici pod patronací starosty Jiřího Dospíšila poslední z dvanácti workshopů, pořádaných v rámci projektu Můžeš to změnit.

více informací

Z blogu

Víme, co čteme?

Jak rozlišit spolehlivé zprávy a zdroje od těch nespolehlivých? Kde leží hranice mezi fakty a názory a výmysly? Nejenom na tyto otázky jsme společně se seniory hledali správné odpovědi.

více informací

Změníme pohled na stáří?

Celosvětový fenomén stárnoucí populace se nevyhnul ani České republice.

více informací

Brikety pro štěstí

Že by brikety mohly udělat někoho šťastným? To bych ještě donedávna považovala za vtip nebo spíš reklamu pro hobby market. Pro paní Jindřišku (70) ale brikety znamenají teplo, a tudíž i štěstí na celý jeden rok.

více informací

Cvičíme jógu proti stresu

Jóga není jen cvičení ke zlepšení ohebnosti našeho těla, ale vede k uvolnění ustarané mysli. A to se na podzim hodí. Proto začínáme kurzy Jógy proti stresu - jak jinak než v mezigeneračním zastoupení - protože jóga je pro všechny bez ohledu na věk.

více informací