Brikety pro štěstí

Že by brikety mohly udělat někoho šťastným? To bych ještě donedávna považovala za vtip nebo spíš reklamu pro hobby market. Pro paní Jindřišku (70) ale brikety znamenají teplo, a tudíž i štěstí na celý jeden rok.


Brikety pro štěstí

  • skupina
  • auto s briketami od Dare
  • paní Jindřiška

Že by brikety mohly udělat někoho šťastným? To bych ještě donedávna považovala za vtip nebo spíš reklamu pro hobby market. Pro paní Jindřišku (70) ale brikety znamenají teplo, a tudíž i štěstí na celý jeden rok. Žijící ve velmi skromných podmínkách ji objevil královopolský strážník Petr Koš při obhlídce chatové a zahrádkářské oblasti v Hájku zamilovaných. Když zjistil, že bydlí v chatce bez vody, elektřiny a topení, koupil jí kamna a celou minulou zimu jí zásoboval briketami. Tento příběh jsem přečtla v Královopolských listech a hned jsem věděla, že by mohl pomoci náš spolek Mezigenerace. Bazárkem, který jsme narychlo zorganizovali, jsme získali přes tři tisíce, a při objednávce briket přišlo největší překvapení, když majitel firmy DARE vše včetně dopravy poskytl jako dar. Pak přišla radost, kdy paní Jindřiška vozila topivo ve starém kočárku, těšila se z každé fůry a pořád jen opakovala: „Pořád tomu nemůžu uvěřit a všem andělům, kteří mi pomohli, moc děkuji. Je to moc hezké, že se najdou lidi, kteří nezištně pomůžou.“

Snem paní Jindřišky je našetřit padesát tisíc, zbořit zchátralou chatrč a namísto ní postavit nový příbytek. Pomoc s tím ji přislíbil „její patron“, chybí však to nejdůležitější – peníze.

 

Autor: Zdeňka Dubová

  Vloženo