Studentské nápady pro Slavkov

13. února se ve Slavkově sešli studenti středních škol se zástupci místní radnice, aby společně začali pracovat na zlepšování města a jeho okolí.

  • Studentské nápady 1
  • Studentské nápady 2
  • Studentské nápady 3
  • Studentské nápady 4
  • Studentské nápady 5
  • Studentské nápady 6

Ve Slavkově představili studentům své osobní důvody, proč vstoupit do politiky, starosta Michal Boudný, místostarostka Marie Jedličková, místostarosta Petr Kostík a radní Libor Eliáš a Hynek Charvat. O své cestě na úřad jim pak povyprávěli tajemník městského úřadu Bohuslav Fiala a tisková mluvčí Veronika Slámová.

Přítomní politici i úředníci poté studentům odpovídali v komorní atmosféře tzv. Živé knihovny na zvídavé dotazy a diskutovali s nimi problémy, které studenti řeší. „Bylo příjemné sledovat, jak se v definici problémů Slavkovska studenti se zástupci místní radnice shodovali,“ poznamenala Mgr. Zdeňka Dubová, ředitelka spolku Mezigenerace, „a jak rychle přešli k velmi konstruktivní debatě nad kroky, které by mohly vést ke zlepšení. Již se velmi těšíme na výsledné projekty a věříme, že poslouží jako základní kámen reálných změn, ze kterých budou mít radost nejen občané Slavkova.“

Workshopem totiž spolupráce studentů a slavkovské radnice nekončí. Na workshopu vznikly tři studentské týmy, které s podporou svých mentorů a patronů z řad zástupců radnice budou pracovat na projektech vedoucích ke zlepšení věcí v jejich okolí: koupaliště, parkování v některých částech města a fotbalového hřiště. S těmito projekty se budou moci zúčastnit dubnové konference MŮŽEŠ TO ZMĚNIT! v Brně, a poměřit své síly s ostatními studentskými týmy z Jihomoravského kraje.