Hodonínští studenti chtějí změny

Ve středu 24. ledna se v Hodoníně setkali studenti středních škol, aby ve spolupráci s tamními politiky hledali řešení problémů, které je ve městě trápí.

  • Hodonínští studenti chtějí změny
  • Hodonínští studenti chtějí změny
  • Hodonínští studenti chtějí změny
  • Hodonínští studenti chtějí změny
  • Hodonínští studenti chtějí změny
  • Hodonínští studenti chtějí změny

V Hodoníně měli studenti možnost setkat se s pěti volenými politiky, senátorkou Annou Hubáčkovou, místostarostou Jiřím Jandou, místostarostou Ladislavem Ambrozkem, zastupitelkou Martinou Milerovou a zastupitelem Janem Navrátilem.  Úředníky na workshopu zastupovala Michaela Klepáčová, vedoucí odboru sociálních věcí a školství. Všichni jmenovaní nechali studenty nahlédnout pod pokličku dění kolem vedení města a odpovídali na jejich dotazy.

Atmosféra na workshopu velmi příjemná, bylo velmi příjemné pozorovat, jak otevřená debata probíhala mezi politiky a studenty. Pro studenty pak bylo jistě zajímavé dozvědět se více o budoucích plánech města, ale i o tom, proč věci nejdou řešit ze dne na den.

Workshop pozitivně hodnotil například i hodonínský místostarosta Jiří Janda, který nad ním převzal záštitu. „Akce pořádaná v Hodoníně mne velice potěšila. Podle mého názoru je to přesně cesta k tomu, abychom nějakým zajímavým způsobem dokázali vtáhnout mladší generace do problematiky komunální politiky,“ uvedl.

Na workshopu vznikly studentské týmy, které s pomocí politiků budou pracovat na realizaci svých projektů, které mají za cíl zlepšit život v Hodoníně.  A co v nich budou řešit? Rekonstrukcí náměstí, vybudování hokejové fan zóny či relaxační zóny v parku, parkoviště u nemocnice, nové cyklostezky anebo vznik workoutového hřiště. S těmito projekty se pak budou moct 26. dubna zúčastnit závěrečné konference v Brně a soutěžit o finanční příspěvek ve výši 10 000 Kč.