Moravský Krumlov očima studentů

17. ledna se v Moravském Krumlově sešli studenti středních škol se zástupci místní radnice, aby společně změnili věci, které mladé lidi štvou.

  • foto Krumlov 3
  • foto Krumlov 2
  • foto Krumlov 1

V Moravském Krumlově na studenty místního gymnázia a Střední školy dopravy, obchodu a služeb čekali jak volení zástupci města, starosta Moravského Krumlova Mgr. Tomáš Třetina, místostarosta Mgr. Zdeněk Juránek, radní Mgr. Květoslava Kotková a Mgr. Irena Kočí a předseda finančního výboru Mgr. Jan Košíček, tak zástupci úředníků, tajemník městského úřadu Ing. Pavel Vavřina a vedoucí odboru školství a kultury Ing. Marie Brücková. Ti všichni nechali studenty nahlédnout pod pokličku dění kolem vedení města a odpovídali na jejich zvídavé dotazy.

„Atmosféra workshopu byla příjemně komorní,“ komentuje Mgr. Zdeňka Dubová, ředitelka spolku Mezigenerace, „a bylo nesmírně příjemné sledovat, jak oboustranně vstřícná a konstruktivní byla debata mezi studenty a politiky. Bylo přímo cítit, že radní znají starosti a radosti obyvatel svého města a pracují na tom, aby se v Moravském Krumlově žilo dobře. Pro studenty pak bylo evidentně zajímavé dozvědět se více o budoucích plánech města, ale i o tom, proč věci nejdou ze dne na den.“

Workshopem spolupráce moravskokrumlovských studentů a politiků nekončí. Na workshopu vznikly dva studentské týmy, které s podporou svých patronů z řad politiků a mentorů projektu budou pracovat na projektech vedoucích ke zlepšení některých věcí, které se jim nelíbí. S těmito projekty se budou moci zúčastnit dubnové konference MŮŽEŠ TO ZMĚNIT! v Brně, a poměřit své síly s ostatními studentskými týmy z Jihomoravského kraje..