Další kolo změn pro jižní Moravu

Ve středu 10. ledna se jihomoravští studenti znovu setkali s politiky ze svých regionů, aby společně pracovali na zlepšení podmínek ve svých obcích.

  • strukturovaný rozhovor
  • strukturovaný rozhovor 2
  • strukturovaný rozhovor 3
  • strukturovaný rozhovor 4
  • strukturovaný rozhovor 5
  • strukturovaný rozhovor 6

Rytířský sál radnice města Brna se tak zaplnil mladými hlasy. Studenti ze dvou jihomoravských středních škol se připojili k desítkám svých vrstevníků, kteří již znají „své“ politiky a společně pracují na svých projektech projektu MŮŽEŠ TO ZMĚNIT!

Na středečním workshopu konajícím se pod záštitou primátora Petra Vokřála se studenti z Brna a Rajhradu setkali například s náměstkem hejtmana JMK Janem Vitulou, radní JMK Janou Pejchalovou, náměstkem primátora města Brna Jaroslavem Kacerem, radním města Brna Jaroslavem Suchým, radním Brna střed Michalem Doleželem, zastupitelem Králova Pole Ondřejem Hýskem a dalšími politiky. „Potěšil mne zájem mladých lidí o dění ve společnosti. Nejen politické, ale zejména snaha o aktivní přístup k řešení problémů běžného života“, hodnotila radní JMK Jana Pejchalová.

Zúčastnění politici byli opravdu nadšeni možností vidět svou obec očima mladé generace, jejíž pohled je místy skutečně překvapil. Návrhy studentů, jak změnit své okolí byly například zlepšit vizuální podobu centra Brna, věnovat větší pozornost renovaci panelových domů, řešit problém bezdomovectví, zlepšit image městské policie až po nakládání s vodou v Jihomoravském kraji. Nad nejzajímavějšími problémy studenti spolu s přítomnými politiky vytvořili týmy, které hned na workshopu začali zpracovávat projekty na jejich vyřešení. Odevzdat by je měli do 1. března, nejúspěšnější z nich budou studenti prezentovat na závěrečné dubnové konferenci v Brně.