Studenti chtějí lepší Brno

Hostitelem čtvrtého z dvanácti workshopů projektu MŮŽEŠ TO ZMĚNIT! byla MČ Brno-střed. Záštitu nad ním převzal tamní starosta Martin Landa.

  • prohlídka
  • při prezentaci projektu
  • lektoři
  • workshop
  • politici
  • workshop

Ve čtvrtek 30. listopadu se zastupitelský sál radnice zaplnil studenty středních škol z Brna a okolí.

I tentokrát se mladí lidé setkali s regionálními politiky a úředníky, seznámili se s jejich osobními příběhy a motivací ke vstupu do veřejného dění a diskutovali o tématech, která je pálí. Na workshopu se studenti kromě Martina Landy setkali také se starostkou MČ Brno-Královo Pole Karin Karasovou, starostkou MČ Brno-Maloměřice, Obřany Klárou Liptákovou, zastupitelkou MČ Brno-střed Věrou Soukalovou, zastupitelem MČ Brno-Černovice Ladislavem Kotíkem a tajemníkem Komise ZMB pro výchovu a vzdělávání Markem Polákem.

Studenti mile překvapili, jak citlivě vnímají své okolí a kolik námětů k jeho zlepšení navrhovali. Šlo například o zvýšení počtu odpadkových košů ve městě, zlepšení vzhledu veřejného prostoru na Náměstí míru, vytvoření platformy pro setkávání mladých založením komunitního centra, nebo posílení komunikace se seniory prostřednictvím projektu Adoptuj si prarodiče.

Nad nejzajímavějšími problémy studenti spolu s přítomnými politiky vytvořili týmy, které hned na workshopu začaly zpracovávat projekty na jejich vyřešení. Starostu Martina Landu šířka záběru, v jakém studenti vnímají politický život kolem nás mile překvapila. „Věřím, že aktivní občan je základní stavební kámen dobře fungující samosprávy“, uvedl. A právě aktivní zapojení mladých je to, o co realizační tým projektem sleduje.