Přijďte si hrát na Šelepku 2014

Jedno záříjové odpoledne bylo na Šelepce rušno. Sešli se tady zástupci všech generací, aby k sobě byli trochu blíž. Uspořádali jsme již třetí ročník akce Přijďte si hrát!

  • Život je zábavný v každém věku
  • Život je zábavný v každém věku
  • Život je zábavný v každém věku
  • Život je zábavný v každém věku
  • Život je zábavný v každém věku
  • Život je zábavný v každém věku

A tak jste mohli vidět drobotinu, jejich rodiče i babičky jak koulí petangue, hrají mölkki, kubb či šipky. Ti, kteří šetřili své klouby, proháněli mozkové závity luštěním křížovek či sudoku, několik dětských stratégů se utkalo v boji na šachovnici ve hře Dáma.

Městský parlament dětí a mládeže připravil volby nanečisto, aneb „U nás můžete, i když vám není osmnáct“. Jejich účastníci mohli volit bez ohledu na věk, jenom museli umět číst a psát. Cílem bylo upozornit na blížící se komunální volby a motivovat občany k  účasti na nich. O hojné účasti voličů svědčila obtěžkaná urna, kterou si odnesli organizátoři, aby sečetli hlasy jednotlivým stranám a jejich lídrům. Výsledky jsou zveřejněny zde, tak se můžete podívat, jak to celé dopadlo.

O skvělou atmosféru na Šelepce se přičinili také žáci Základní školy Slovanské náměstí, kteří se starali o zdárný průběh her a spravedlivé vyhodnocení výsledků. „Jsme nesmírně rádi, že jsme mohli být při další zajímavé aktivitě občanského sdružení Mezigenerace, jež přispívá k vzájemnému sbližování generací“, řekl ředitel školy David Jalový, který je podobné spolupráci nakloněn od prvopočátků sdružení.

Velké dík patří dobrovolníkům!

Významnou měrou se na akci podílela dvacítka dobrovolníků, kteří byli všude tam, kde bylo potřeba. Jejich zásluhou se v parku zrodil improvizovaný bazárek módních doplňků, knižní bazar, perníkový a patchworkový workshop, u nichž bylo neustále rušno. Návštěvníci mezigeneračního odpoledne tady našli například inspiraci, jak si vlastnoručně vyrobit vánoční ozdoby. Klub Šelepova zase poskytl perfektní zázemí a skvělý servis. 

A naše sdružení tak získává další posily!