Měníme věci k lepšímu!

Poslední říjnový den proběhl na královopolské radnici první z dvanácti workshopů a v názvu má "Můžeš to změnit!".

  • Zdeňka Dubová zahajuje pilotní workshop
  • konzultace
  • Radka Martínková
  • studenti
  • nápady se derou...
  • Krpole se polidští:)

Do pilotního workshopu se zapojili středoškoláci z brněnských škol a s nimi i zastupitelé z Králova Pole a Komína, záštitu pak převzal královopolský místostarosta Daniel Valenta.  Co však působí na workshopu zjevně jinak, než jsme zvyklí v realitě, je propojení studentů s místními politiky, ale i úředníky. Studenti zde vymyslí svůj vlastní projekt, jehož prostřednictvím mohou své okolí změnit k lepšímu. A právě osoby s rozhodovací pravomocí jim v tom mohou pomoci nebo jen ukázat cestu.

Studenti se formou tzv. „živé knihy“ na workshopu dozvěděli osobní příběhy přítomných politiků, proč a co je do politiky dostalo. Od zkušených lektorů z Mezigenerace zase získali informace o tom, jak fungují demokratické procesy a vyzkoušeli si je v praxi.

V rámci týmové práce spolu s politiky pojmenovali problém, který je v jejich okolí trápí. Šlo například o zvýšení atraktivity centra města Brna, odstranění černé skládky, pobytové výměny studentů v zahraničí, revitalizaci v okolí školy, výstavbu kruhového objezdu. I zkrášlení královopolského nádraží. Všechno to jsou projekty, které by Brnu výrazně pomohly, a pomocí mentorů na nich nyní začnou pracovat. Nejlepší z nich studentské týmy představí na závěrečné konferenci v dubnu příštího roku, a 3 nejlepší získají finanční příspěvek 10000,- na realizaci. 

Projekt je financován z prostředků Erasmus+ a z Jihomoravského kraje. Partnerem projektu je Eutis o.p.s. a Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží.