Přijďte si hrát na Šelepku 2015

Již popáté se ve čtvrtek 21. května 2015 sešli mladí se staršími na mezigeneračním zábavně sportovním odpoledni, které naše sdružení pořádalo na Šelepce.

  • bazárek
  • workout Brno
  • mažoretky Lili
  • mažoretky Lili
  • molkky
  • Habibaby

Navzdory mírně uplakanému počasí jsme prostřednictvím této akce potěšili více než dvě stovky účastníků. V pestrém programu vystoupily pod širým nebem roztomilé mažoretky Lili, které si opakovaně vysloužily aplaus. Orientální tanečnice Habibaby svým mezigeneračním složením souboru předvedly, že věk je jen číslice, která na tanec nemá žádný vliv.

Do programu přispěl také školní pěvecký sbor Paprsek, který vznikl před šestnácti lety na ZŠ a MŠ Staňkova. Žáci I. stupně ZŠ Košínova si připravili několik písní o běžných lidských povoláních, které doprovodili pohybem a hrou na rytmické nástroje. Ve sportovní části překvapil svou vysokou profesionalitou a svěží obratností sportovní klub Workout Brno, který má v našem městě primát ve fitness a posilování na volném prostranství.

Účastníci napříč všemi generacemi měli možnost zapojit se do nenáročných sportovně zábavných her jako kubb, petangue, šipky, mőlkky a soutěžit o zajímavé ceny.

Součástí akce, jejíž prostřednictvím jsme usilovali o sbližování mladých se staršími, byl také knižní bazárek, bleší trh a měření krevního tlaku.

Prostor zde dostalo také sdružení PRO MATĚJE, které zbylo založeno na pomoc Matýskovi Kociánovi, který již 5 roků leží v kómatu. Předseda Václav Toman připomněl tento smutný příběh s prosbou o přispění na finančně náročnou péči o malého pacienta. 

Mezigenerační odpoledne se neslo v přátelském duchu a příjemné atmosféře, a soudě podle reakcí mnoha účastníků, mělo příznivé ohlasy. Myšlenku mezigeneračního propojení podpořili svou účastí také místostarosta Králova Pole Daniel Valenta a místostarostka Marie Tulková.