Přijďe si hrát na Šelepku 2013

Druhý ročník mezigenerační akce Senioři, přijďte si hrát ročník proběhl 12. září 2013 na Šelepce. Byl součástí oslav 85. narozenin bývalé olympioničky Věry Růžičkové.

  • Přijďe si hrát na Šelepku 2013
  • Přijďe si hrát na Šelepku 2013
  • Přijďe si hrát na Šelepku 2013
  • Přijďe si hrát na Šelepku 2013
  • Přijďe si hrát na Šelepku 2013
  • Přijďe si hrát na Šelepku 2013

Přítomna byla také další olympijská vítězka, Věra Čáslavská, která má na svém kontě celkem 7 olympijských medailí. Věře Růžičkové přišla poblahopřát spolu s dalšími významnými osobnostmi sportovního a veřejného života. Po ukázce cvičení mladých gymnastek a gymnastů ze Sokola Brno I, Královo Pole následovalo vystoupení orientálních tanečnic z kurzu vedeného pod hlavičkou Centra pro rodinu a sociální péči v Brně. Přítomni se mohli zapojit do netradičních sportovních disciplín jako šipky, pétanque, möllki, kubb či boll-ball pod taktovkou zkušených sportovců Petra Koláře a Miluše Urbanové z Klubu důchodců Velatice. Všechny stanoviště obsluhovali, vysvětlovali pravidla a zapojovali se do hry dívky a hoši z devátých tříd ze Základní školy Slovanské náměstí v Brně-Králově Poli.

Protože jaké by to bylo mezigenerační soužití, kdyby mládí chybělo?!

Jednotlivými „hráči a sportovci“ byli jak babičky a dědečci (jednomu bylo dokonce přes 90 let), tak i další lidé ostatních věkových kategorií. „Je mi 58 let, o této akci mi řekla kamarádka, a protože bydlím nedaleko, tak jsem se zkusila přijít podívat. Překvapilo mne množství lidí a myslela jsem si, že takové hry jsou jenom pro mladé. Potěšilo mne, že mi to docela šlo. Jsem moc ráda, že se konají akce i pro naši generaci“, řekla Jana Králová. Po skončení her byli vyhodnoceni a odměněni nejlepší a nejnáruživější hráči každého věku. Ti nejmenší si s úsměvem na tváři odnášeli pamlsky, které věnovala firma Manner, specialista na oplatky, čokoládu a perníčky.